Publicita

Pracovníci Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži přispívají do odborných periodik k aktuálním tématům v oboru. Rovněž se v tištěných médiích objevují články o Květné zahradě a akcích zde konaných.

Přečtěte si tyto příspěvky, které vás mohou motivovat k návštěvě Květné zahrady.

 

Květná zahrada rukama zahradníků | Kino Nadsklepí Kroměříž 7/2/2018 od 20:00

Srdečně Vás zveme na filmový dokument "Květná zahrada rukama zahradníků", který se promítne v kině Nadsklepí v Kroměříži dne 7. února 2018 od 20:00.

Vstupné zdarma! 

Pozvánku naleznete zde.

Tisková zpráva z akce zde.

Články z tisku ve formátu pdf.

 

Květná zahrada bez bariér | časopis MOSTY, 2/2016

Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži (MCZK) se dlouhodobě snaží zpřístupňovat památky zahradního umění osobám se zdravotním znevýhodněním. Nejnověji centrum vytvořilo průvodce Květnou zahradou pro neslyšící formou tabletu s video nahrávkami ve znakovém jazyce. Za svou činnost bylo nominováno na cenu Mosty 2015.

Celý článek ke stažení ve formátu pdf zde.


Hortus Magicus - barokní zážitky v památce UNESCO | časopis Muzeion, 1/2016

Barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her, krása dřevěných marionet, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti a dospělé - to vše neodmyslitelně patří k festivalu Hostus Magicus. Jeho druhý ročník se uskutečnil počátkem září loňského roku v prostorách rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO v Kroměříži.

Celý článek ke stažení ve formátu pdf zde.