Květná zahrada

Pro zájemce o hlubší vhled do problematiky kroměřížských zahrad, jejich historie a obnovy jsou kromě odborných publikací a PDF průvodců k dispozici také kvalifikovaní průvodci.

Novinkou návštěvnické sezony 2017 je Průvodce po Květné zahradě v mobilní aplikaci, jenž rozšiřuje nabídku služeb pro tuzemské i zahraniční návštěvníky zahrady. Nový mobilní průvodce obsahuje informace v devíti jazykových mutací (čeština, angličtina, němčina, francouzština, italština, španělština, ruština, čínština a polština). Návštěvníci si mohou zahradu projít individuálně s touto novou aplikací, kterou si zadarmo stáhnou do svých mobilních telefonů a tabletů.

 

Během hlavní návštěvnické sezóny mohou návštěvníci Květné zahrady využít možnosti komentovaných prohlídek. V jejich průběhu jim odborníci kroměřížského metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústavu představí známé i méně známé skutečnosti či nové výsledky badatelských výzkumů, které se týkají zahradního umění, archeologie, stavebněhistorických průzkumů, dendrologie apod.

 

Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady je 140 Kč za osobu (100 Kč v případě sníženého vstupného), jejich harmonogram naleznete níže:

 

  • duben

so a ne v 11.00 a ve 14.00

 

  • květen–září

po-ne v 11.00 a ve 14.00

 

  • říjen

so a ne v 11.00 a ve 14.00

 

Mimo tyto termíny je nutné komentovanou prohlídku objednat na 724 663 700.