Výstava kamélií v obrazech

Ve čtvrtek 25. února proběhlo slavnostní zahájení každoroční výstavy kamélií s názvem Kamélie v čajové zahradě. Pro návštěvníky je připravený po celou dobu bohatý doprovodný program. Zhlédnout krásy rozkvetlých kamélií můžete až do Velikonočního pondělí.

Výstavu slavnostně zahájil kastelán Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži, Martin Krčma, krátkým proslovem.

Následovalo hudební vystoupení sopranistky Nao Higano, které Vás mohlo naladit na její sobotní koncert ve Velkém skleníku Květné zahrady, kde zazněly jarní skladby a písně o květinách jako Schubertova Planá růže a Vivaldiho Čtyři roční období. Jako host vystoupila houslistka Hana Feltlová a na klavír doprovázela Mária Vaitová.

Po slavnostním zahájení Vás Lenka Křesadlová, ředitelka Metodického centra, provedla japonskou zahradou a osvětlila Vám historii kamélií. Dozvěděli jste se, odkud kamélie pocházejí, jak se dostaly do Evropy, jestli voní, po kom jsou pojmenovány a mnoho dalšího.

Pro všechny zúčastněné bylo k dispozici i malé sladké občerstvení.

Následující den po vernisáži byla pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka, které se zúčastnili i klienti Osobní asistence v Kroměříži a ihned vyzkoušeli bezbariérové provedení celé výstavy.

V neděli se konal ve Velkém skleníku čajový obřad. Z brněnské čajovny Chajovna přijel Miroslav Čada. Přítomné seznámil s historií čajového obřadu v Japonsku a poté předvedl přípravu čaje.

Po celou dobu výstavy může každý u vchodu navštívit kavárnu, kde se může občerstvit a strávit tak příjemný čas v krásném prostředí u kávy. A aby se ani Vaše děti nenudily, je pro ně připravený dětský koutek.

V zadní části Velkého skleníku na Vás dýchne atmosféra japonské čajovny, kde máte možnost ochutnat různé druhy kvalitních sypaných čajů. Čajovna je otevřena ve dnech konání doprovodných programů od 10 do 16 hodin.

V průběhu celé výstavy je také možné zakoupit rozkvetlé kamélie, primulky, narcisky, hyacinty a japonské okrasné třešně, abyste mohli mít doma květiny, které Vám rozzáří den.

Navštivte výstavu kamélií a využijte bohatého doprovodného programu, který je pro Vás připraven.

2016-03-04