Kamélie v čajové zahradě

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo ve čtvrtek 25. února v 15.30. Součástí bylo hudební vystoupení sopranistky Nao Higano, které Vás mohlo naladit na její sobotní koncert ve Velkém skleníku Květné zahrady. Lenka Křesadlová, ředitelka Metodického centra, Vás provedla japonskou zahradou a osvětlila Vám historii kamélií. Měli jste možnost ochutnat čaj anebo si zakoupit rozkvetlé kamélie, primulky, narcisky, hyacinty a japonské okrasné třešně.

Výstava kamélií probíhá 26. 2. – 28. 3. od 9 do 16 hodin a má bohatý doprovodný program. Nesmějí chybět ani komentované prohlídky, na nichž se návštěvníci dozvědí mnoho informací nejen z kulturní historie kamélií. Zajímá vás například, odkud kamélie pocházejí? Jak se dostaly do Evropy? Jestli voní? Nebo co potřebují ke svému růstu? Přijďte na komentovanou prohlídku a dozvíte se více.

Připomeňte svým očím, že příroda je plná barev! 

Ve Velkém skleníku se nachází prodejní stánek, kde bude možnost si zakoupit rozkvetlé kamélie, primulky, narcisky, hyacinty a japonské okrasné třešně.

Všechny aktivity se konají ve Velkém skleníku Květné zahrady a vstup je v rámci vstupného do Květné zahrady.

V rámci výstavy můžete navštívit  i zimní expozici subtropických rostlin v Palmovém skleníku, procházet Květnou zahradou v příslibu nadcházejícího jara.

Pořadatel výstavy děkuje firmě Kamdekor Kroměříž za zapůjčení kamenických prvků a firmě Arboeko za poskytnutí kolekce rostlin.

 

Foto: Petr Hudec, publikované kresby pochází z archivu Metodického centra moderní architektury Brno