Březnové akce

Metodické centrum zahradní kultury si pro Vás jako každý měsíc připravilo bohatý program. Nesmí chybět přednáška, program pro rodiny s dětmi a kreativní rukodělné aktivity. Navíc je tento měsíc obohacen o výstavu kamélií, která má bohatý doprovodný program.

Co Vás v březnu všechno čeká:

PRVKY ZAHRADNÍ ARCHITEKTURY A PŘÍRODNÍ MOTIVY NA NOVOVĚKÝCH MEDAILÍCH
Datum a čas: 
čtvrtek 3. března v 17 hodin
Místo: 
vstupní budova Květné zahrady
Přednášející: 
Miroslav Myšák, kurátor a správce sbírky mincí a medailí  v Muzeu umění Olomouc
Mezi nejčastější motivy novověkých medailí patří portréty a erby emitentů, při zvláštních příležitostech však lze narazit i na ražby dokumentární či emblematické, zobrazující sakrální i světskou architekturu, mytologické postavy, přírodniny a symbolické předměty. Z velkého korpusu renesančních, barokních i moderních medailí budou vybrány ty, které se váží k dobovým existujícím zahradám nebo užívají přírodní motivy a zahradní architektonické prvky pouze volně k oslavě svého vydavatele.
Vstupné: 30 Kč

VELIKONOČNÍ DÍLNA: PLETENÍ POMLÁZEK
Datum a čas:
 úterý 22. března od 17 hodin
Místo:
 vstupní budova Květné zahrady
K velikonočním svátkům patří neodmyslitelně tradiční pomlázky. Mohou sloužit jako dekorační prvek nebo pomůcka koledníků. Přestože už není problém různé druhy zakoupit, rozhodně větší radost každému udělá vlastnoručně upletená.
Vstupné: 30 Kč (zahrnuje veškerý materiál)
Kapacita omezena, přihlaste se, prosím, na info@nczk.cz nebo na tel. čísle 778 531 417.

V rámci výstavy kamélií s názvem Kamélie v čajové zahradě je pro Vás připravena:

TVOŘIVÁ DÍLNA PRO DĚTI
Datum a čas:
 sobota 5. 3., 13 – 16 hodin
Místo:
 Velký skleník Květné zahrady
Japonský klub Olomouc si připravil tradiční japonskou karetní hru Hanafuda. Karty mají květinové motivy (hana = v japonštině květina). Hra je podobná našemu kvartetu. Dále bude možné skládat origami, zejména pak květinové vzory a bude probíhat výuka základních tahů japonské kaligrafie. Lektoři budou psát na přání jména v japonštině či jména květin.
Vstupné: Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.

KREATIVNÍ ODPOLEDNE PRO DĚTI
Datum a čas:
 neděle 6. 3., 13 – 16 hodin
Místo:
 Velký skleník Květné zahrady
Využijte volného nedělního odpoledne a navštivte s dětmi tvořivé dílny, které zajišťují lektoři Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži. Připravili si pro Vás skládání origami květin, panenek a koi kaprů. Dále bude připravena výtvarná dílna a návštěvníci se mohou naučit samurajský pozdrav.
Vstupné: Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.

KAMÉLIE V ČAJOVÉ ZAHRADĚ: KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Datum a čas:
 pá 26.2., so 27.2., ne 6. 3. a 13.3., pá 18.3., ne 20.3., v 11 a ve 14 hodin
Místo:
 Velký skleník Květné zahrady
Součástí výstavy jsou speciální komentované prohlídky, na nichž se návštěvníci dozvědí mnoho informací nejen z kulturní historie kamélií. Zajímá vás, odkud kamélie pocházejí? Po kom jsou pojmenovány? Jak se dostaly do Evropy? Jestli voní? Nebo co mají společného s čajovníkem? Navštivte komentovanou prohlídku!
Vstupné:
 Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.

ČAJOVÝ OBŘAD - WORKSHOP
Datum a čas:
 sobota 12. 3., v 10, 11, 13, 14, 15 hodin
Místo:
 Velký skleník Květné zahrady
Povede: Tereza Částková z Japonského klubu Olomouc
Účastníci čajového workshopu se seznámí s přípravou japonského práškového čaje matcha. Nahlédnou tak do tradic japonského čajového obřadu a naučí se, jak si čaj matcha sami připravit a vychutnat třeba v pohodlí svého domova. Současně budou uvítáni do nekončící diskuze o čaji, jeho historii, druzích a způsobech přípravy, čajovém nádobí a o všem dalším, co si kdy přáli o čajových lístcích a jejich kultuře vědět.
Vstupné:
 Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.
Kapacita omezena, na akci je nutné se přihlásit na info@nczk.cz nebo na 778 531 417

ARANŽOVÁNÍ VE STYLU IKEBANA
Datum a čas:
 sobota 19. 3., v 11 a ve 14 hodin
Místo:
 Velký skleník Květné zahrady
Ukázku aranžování ve stylu Ikebana předvede Jana Hrstková. Ikebana v doslovném překladu znamená oživené květiny. Jedná se o aranžování květin ve stylu starého japonského umění.
Vstupné:
 Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.


2016-03-01