Vyznavači nordic walking se setkají v Podzámecké zahradě

Nordic walking si získává popularitu nejen ve světě, ale i v Česku. Lékaři tento dynamický styl chůze doporučují k rehabilitaci osob se srdečními chorobami, cukrovkou, vysokým tlakem i při léčbě obezity. Ti, kterým tento specifický pohyb učaroval, budou mít v rámci Dne bez aut a Týdne mobility možnost ověřit si svou formu přímo v Podzámecké zahradě. První ročník kondiční chůze startuje v sobotu 19. září v 8 hodin u saly terreny. Ve spolupráci s městem Kroměříž a Studiem Kamarád ho připravilo Centrum zdraví a krásy Eventy.

Základní trasa bude měřit 5 kilometrů a povede skrze nepřitažlivější zákoutí Podzámecké zahrady. Zdatnějším chodcům organizátoři přichystali 15kilometrový okruh napříč Podzámeckou zahradou, Strží, Hradiskem a Barbořinou. Obě stezky bude možné projít i bez hůlek, určeny jsou pro lidi všech věkových kategorií.

Pochodovat se bude za dobrou věc, účastí totiž podpoříte Klub nemocných cystickou fibrózou.

Díky spolupráci NCZK a Centra pro seniory Zachar již dříve vznikl drobný průvodce, jenž propojuje možnost procházky se sportovními holemi a poznávání historie a krás Podzámecké zahrady. Trasy různé délky v něm doprovází základní informace a zajímavosti o místech, která při vycházce budou vyznavači nordic walking míjet. Inspirovat se jimi můžete i zde:

I. malý okruh
(0,9 km, cca 30 minut): Chrámek přátelství - Limnigraf - Břízový pavilon a busta - Stříbrný most - Smutná alej
II. střední okruh
(1,5 km, cca 45 minut): Chrámek přátelství - Limnigraf - Břízový pavilon a busta - Tis - Maxmiliánova kolonáda - Stříbrný most - Smutná alej
III. velký okruh
(2,8 km, cca 75 minut): Chrámek přátelství - Limnigraf - Břízový pavilon a busta - Tis - Stůl Maxe Švabinského - Obelisk - Katalpa - Divoký rybník - Paví dvůr - Stříbrný most - Smutná alej

 

2015-08-28