Výstava Sochy v zahradě přináší současné umění blíže k lidem

Téměř tři desítky sochařských děl momentálně zpříjemňují návštěvníkům procházku zámeckými zahradami. Výtvory jsou součástí letní přehlídky mladé generace s názvem Sochy v zahradě. Tu letošní odstartovala 27. června vernisáž v Podzámecké zahradě, na jednotlivé instalace však narazíte nejen tady.

Sochy tentokrát obsadily doslova celou Kroměříž – kromě Podzámecké zahrady jsou k vidění i v Edukační zahradě Květné zahrady anebo v centru města. „Letos máme domluvených asi 25 autorů a přibližně 30 soch, které budou umístěné na různých místech,“ uvedl pro server MojeKromeriz.cz  spoluautor výstavy Aleš Vrtal. Skulptury všech forem, velikostí a materiálů přivezlo do Kroměříže občanské sdružení GET ART! Ve spolupráci s arcibiskupským zámkem a Galerií Orlovna tak vznikl projekt, který soudobou tvorbu konfrontuje s historickým prostředím památek UNESCO.

Přehlídka moderního umění se letos do Kroměříže vrátila už pošesté. Jejím cílem je seznámit veřejnost se současnou tvorbou a blíže jí prezentovat nejmladší generaci umělců. K tomu poslouží i komentované prohlídky, které jsou na přání připraveny pro skupiny čítající alespoň 8 lidí. Příležitost budou mít do 15. září, kdy výstava končí.

 

2015-07-29, úvodní foto: město Kroměříž