STAVBY S ORIENTÁLNÍ TEMATIKOU V ZAHRADÁCH ČESKÝCH ZEMÍ | přednáška v Květné zahradě v Kroměříži

Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži opět přivítá příznivce historie a zahradní kultury v kroměřížské Květné zahradě na tentokrát na prosincové přednášce z cyklu ZAHRADNÍ KULTURA V SOUVISLOSTECH.

Přednáška volně naváže na listopadovou přednášku a představí orientální stavby v našich zahradách.

Hlavní vlnu zájmu o orientální stavby můžeme spojit s budováním krajinářských parků v 18. a 19. století, ale svou atraktivitu neztratily dodnes. Čínské pavilony či turecké kiosky vnášely do zahrad závan exotiky a idylickou atmosféru především zemí Dálného východu. Poodhalíme cestu orientálních stavbiček do našich zahrad a představíme si bohatou škálu těch dodnes dochovaných i zaniklých.

Součástí přednášky bude i představení nové knihy Národního památkového ústavu s názvem Stavby s orientální tematikou v památkách zahradního umění v ČR, publikaci blíže představí autorky Lenka Křesadlová a Michaela Letá.

Přednášející: Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., zahradní architekta a vedoucí Metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži.

Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži, sál bude zpřístupněn 30 minut před zahájením.

Vstupné: 30 Kč / vstup zdarma pro držitele celoroční vstupenky do Květné zahrady (je nutné při vstupu do sálu fyzicky předložit)

Přednáškový cyklus pořádá Metodické centrum zahradní kultury při Národním památkovém ústavu v Kroměříži.

www.facebook.com/mczk.kromeriz
www.npu.cz/uop-kromeriz

Prosíme o respektování aktuálních protiepidemických opatření (dezinfekce, respirátory FFP2 a rozestupy, před akcí se prokázat certifikátem o očkování / prodělání onemocnění covid-19). Podrobně na webu: covid.gov.cz/opatreni/kultura

vložila: pz | 2021-11-19