Putovní výstava Příběhy stromů Republiky Zlínského kraje 1918–2018 se představí ve Valašských Kloboukách

V letošním roce si připomínáme 100. výročí vyhlášení samostatného československého státu.

K této významné události jsme pro Vás připravili výstavu s názvem PŘÍBĚHY STROMŮ | STROMY REPUBLIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE 1918–2018

Výstava přináší prostřednictvím příběhů stromů pohled na sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Na dvaceti panelech je představeno více než osm desítek stromů, které měly budoucím generacím připomínat události nebo osobnosti, na které by se nemělo zapomenout.

Výstava vznikla ve spolupráci s Klubem UNESCO Kroměříž a za podpory Nadace Partnerství, finančně výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Jedná se o putovní výstavu, jenž své putování započala v kroměřížské Květné zahradě, dále jste ji mohli vidět v Informačním centru v Hulíně a holešovském zámku. 

Aktuálně si ji můžete prohlédnout ve městě Valašské Klobouky, kde její zahájení proběhne v rámci oslav 100 let republiky – v pátek 31. srpna 2018 v 17.45 výstavu uvede autorka Lenka Křesadlová, specialistka na památky zahradního umění z Metodického centra zahradní kultury při odborném pracovišti Národního památkového ústavu v Kroměříži.

Další informace k výstavě: www.nczk.cz/novinka/putovni-vystava-pribehy-stromu-republiky-zlinskeho-kraje-1918-2018

Vložil/a: kv | 2018-09-20