Program na duben

V měsíci dubnu pro Vás Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži připravilo program s tématem jarních květin:

 

NARCIS - POUTAVÁ HISTORIE I BARVITÁ SOUČASNOST KŘEHKÉ KRÁSKY přednáška │ čtvrtek 7. dubna v 17 hodin│ vstupní budova Květné zahrady
Přednáší Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., ředitelka Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži
Již 2000 let se prolínají životy lidí a narcisů. Tato křehká květina inspirovala nejen zahradníky, ale i umělce a filosofy. Její stopu najdeme již v antické mytologii a středověkých zahradách, ale zájem o její pěstování neklesá ani v 21. století. Pojďme se společně ponořit do tohoto fascinujícího příběhu lidské historie i současnosti.
Vstupné: 30 Kč

 

CIBULKY, KAM SE PODÍVÁŠ akce pro rodiny s dětmi │ sobota 16. dubna, 13-16 hodin │Holandská zahrada Květné zahrady
Příroda se po dlouhé zimě opět probouzí a vy ji můžete v její celé kráse obdivovat v Holandské zahradě. Přijďte za námi. Uvítáme rodiny s dětmi a hravé dospělé.
Vstup v rámci vstupného do Květné zahrady.

 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADYkaždá dubnová sobota a neděle v 11 a ve 14 hodin
Vydejte se na procházku minulostí. Během komentované prohlídky vám představíme nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené funkce. Od 16. dubna budou pravidelné prohlídky více zaměřené na rozkvétající Holandskou zahradu.
Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady: 100 Kč (snížené 75 Kč)

 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY HOLANDSKÉ ZAHRADYsobota a neděle 16. - 17.4., 23 - 24.4., 30.4. - 1.5., 7. - 8.5., v 11 a ve 14 hodin
Jaro je tady a Holandská zahrada se po zimním spánku probudila do krásy. Vychutnejte si oslnivé barvy více než 20 tisíc kvetoucích tulipánů, narcisů, řebčíků a dalších cibulovin. Na komentovanou prohlídku Holandské zahrady naváže procházka celou Květnou zahradou.
Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady: 100 Kč (snížené 75 Kč)

 

KVĚTINOVÉ ARANŽOVÁNÍworkshopčtvrtek 28. dubna v 17 hodin │ vstupní budova Květné zahrady
Workshop povede Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., ředitelka Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži a zkušená floristka.
Načerpejte s námi inspiraci pro výzdobu Vašeho interiéru. Naučíte se základy aranžování a stručně si popovídáte se zkušenou floristkou o péči o řezané květiny. Pod jejím vedením si z živých květů vytvoříte vlastní květinové aranžmá, které si odnesete domů.
Kapacita omezena, přihlaste se, prosím, na info@nczk.cz nebo na tel. čísle 778 531 417.
Vstupné: 60 Kč (zahrnuje veškerý materiál)

 

2016-04-01