Program na červen

V měsíci červnu pro Vás Metodické centrum zahradní kultury v Kroměříži připravilo pravidelnou přednášku a komentované prohlídky a oslavu celoevropského svátku parků a zahrad.

 

SEN O BOŽSKÉ VELIKOSTI – barokní zahrady bavorských panovníků | přednáška | čtvrtek 2. června v 17 hodin
Přednášející: Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., ředitelka Metodického centra zahradní kultury
V Mnichově a jeho bezprostředním okolí se nacházejí tři zajímavé zahrady založené nebo inspirované francouzským barokním uměním. Sloužily k reprezentaci i odpočinku bavorské královské rodiny. Pracovníci Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži je před několika dny navštívili, a proto vám mohou představit jak jejich historii tak také žhavou současnost v souvislostech.
Vstupné: 30 Kč

Na tento termín byla plánována přednáška Hudba a tanec v barokních zahradách, která je přesunuta na podzim. Omlouváme se za tuto změnu a doufáme, že Vás zaujme náhradní přednáška Sen o božské velikosti. Děkujeme za pochopení 

 

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD | Květná a Podzámecká zahrada v Kroměříži | sobota 11. června a neděle 12. června, 8 – 19 hodin
Během dvou dnů si návštěvníci mohou zdarma vychutnat speciální komentované prohlídky, dětské hrátky, šermířské představení nebo můžete zažít cestu kolem světa. Celá akce je věnována podpoře sbírky na opravu Čínského pavilonu v Podzámecké zahradě. Program Víkendu otevřených zahrad najdete zde.
Vstup do Květné zahrady je zdarma.


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADY  každý den v 11 a ve 14 hodin
Vydejte se na procházku minulostí. Během komentované prohlídky vám představíme nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené funkce.
Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady: 100 Kč (snížené 75 Kč)

 

2016-05-26