Připravujeme na červen

Nabitý měsíc začneme již tradičně první čtvrtek v měsíci přednáškou, tentokrát na téma Bylinky Květné zahrady. Se známými i méně známými druhy léčivých rostlin se seznámíte doslova skrze všechny smysly. Jak chutná Květná zahrada bude moct poznat i prostřednictvím unikátních seminářů, které jsme pro vás nachystali na sobotu 13. června a neděli 14. června. Vrcholem měsíce bude jistě Víkend otevřených zahrad, na který i letos chystáme bohatý doprovodný program. Nejen odborníkům, ale i všem zájemcům o zahradní umění je určena konference Historické zahrady Kroměříž 2015. Součástí červnové nabídky jsou také komentované prohlídky, v Květné zahradě můžete naše průvodce potkat denně od 11 hodin a od 14 hodin, v Podzámecké zahradě v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin a o víkendu od 11 hodin a od 14 hodin.

 

Přednáška Bylinky Květné zahrady

Kdy: čtvrtek 4. června, od 17:00

Kde: Přednáškový sál NCZK, vstupní objekt Květné zahrady

Rostliny se zajímavými léčivými schopnostmi hrály vždy významnou úlohu v dějinách a kulturním vývoji lidstva. V Květné zahradě se již od jejího založení až po současnost nacházelo a nachází množství okrasných i planých rostlin s fytoterapeutickými účinky a polyfunkčním využitím. Nejen v kuchyni jako koření či součást jídel a zdobení pokrmů, v aromaterapii, kosmetice či floristice. Ochutnáte a seznámíte se s vybranými léčivými rostlinami Květné zahrady v historických souvislostech, s příklady jejich použití, zpracování, uchovávání či různými zajímavostmi z jejich života.

Vstupné: 30 Kč

 

Víkend otevřených zahrad

Kdy: sobota 13. června a neděle 14. června

Kde: Květná a Podzámecká zahrada

Oslavte s námi celoevropský svátek parků a zahrad. V kroměřížských zahradách vás čekají komentované prohlídky, speciální workshopy a dílničky, programy pro děti a mnoho dalšího. Podrobný program naleznete zde.

Vstupné: zdarma

 

Odpoledne pro rodiny s dětmi Hrajeme si v Libosadu

Kdy: sobota 13. června, 14:00 – 17:00

Kde: Květná zahrada

Vydejte se s dětmi na poznávací okruh Květnou zahradou. V zahradě jsme pro vás ukryli několik stanovišť, na kterých se budou malí i velcí moct zapojit do zajímavých aktivit a zábavných her. Ty jim zážitkovou formou představí to nejdůležitější z minulosti i současnosti kroměřížského Libosadu.

Program se koná u příležitosti Víkendu otevřených zahrad.

Vstupné: zdarma

 

Seminář Jedlé květy a listy

Kdy: sobota 13. června, 10:00 – 11:30; nebo neděle 14. června, 10:00 – 11:30

Kde: Edukační centrum NCZK, Vstupní objekt Květné zahrady

Ochutnejte kroměřížské zahrady! Degustace živých květů a listů z Květné a Podzámecké zahrady doprovázená zajímavým komentářem. Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurz předem objednat na 778 531 417 nebo info@nczk.cz.

Vstupné: zdarma

 

Seminář Léčivé bylinky

Kdy: sobota 13. června, 15:45 – 17:15; nebo neděle 14. června, 15:45 – 17:15

Kde: Edukační centrum NCZK, Vstupní objekt Květné zahrady

Pěstujete doma bylinky, ale nevíte si rady, jak je zpracovat? Naše odbornice vám poradí zajímavé recepty a nové možnosti použití. Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurz předem objednat na 778 531 417 nebo info@nczk.cz.

Vstupné: zdarma

 

Odborná konference Historické zahrady Kroměříž 2015

Kdy: čtvrtek 18. června a pátek 19. června

Kde: Přednáškový sál NCZK, vstupní objekt Květné zahrady

Tradiční konference Historické zahrady letos nese podtitul Nové ve starém, ústředním tématem tedy budou moderní prvky, materiály, technologie a aktivity v památkách zahradního umění.

Doprovodný program zajišťuje Klub UNESCO Kroměříž, který připravil například výstavu Květná zahrada historická i současná, koncert Hudba ze dvora Ludvíka XIV. nebo vysazení pamětního stromu v Podzámecké zahradě. Seznam přednášejících a program konference naleznete v horním menu našich stránek v sekci Konference.

 

2015-05-30