Pomozte zachránit unikátní památku

Veřejná sbírka na záchranu Čínského pavilonu pokračuje. Pokud máte zájem, zapojte se a dejte kousek sebe, času či peněz do záchrany dědictví naší země.

Čínský pavilon je unikátní památkou 19. století inspirovaný čínskou kulturou. Je ohrožen především kvůli stárnutí dřevěných a plechových konstrukcí, štukové výzdoby a nestabilním břehům ostrova. Pro dokončení záchranných prací je potřeba 700 000 Kč. Stát v danou chvíli již nemá možnost žádné další prostředky poskytnout a pavilonu se čas krátí. Z toho důvodu se rozhodla obecně prospěšná společnost Czech National Trust uspořádat sbírku na záchranu jedné z nejkrásnějších parkových scenérií v České Republice.

Podpořit dobrou věc můžete následujícími způsoby:

  • Finančně

Každá koruna se počítá. Přispívat je možné pravidelně či jednorázově prostřednictvím transparentního účtu ČSOB 270472892 / 0300 anebo je možné vhodit hotovost přímo do kasiček v kroměřížském zámeckém areálu.

  • Profesně

Během záchrany památky jsou shromažďovány síly, které mohou jakýmkoliv způsobem přispět. Je tak budována síť profesionálů a expertů, kteří jsou ochotni a schopni pomoci při samotné obnově památky anebo organizaci a realizaci projektu.

  • Vlastníma rukama

Vítáni jsou zde všichni, pro které představuje fyzická práce odpočinek a seberealizaci. Přiložte ruku k dílu a reálný výsledek uvidíte hned.

Všem, kteří se chtějí do obnovy památky zapojit, předem srdečně děkujeme.

 

2015-11-11