Ovládněte štětec jako nejslavnější jména baroka

POZOR! Nový termín: čtvrtek 28. května od 17 hodin

Rubens, Rembrandt, Caravaggio. Že jsou vám tato jména povědomá? Není se čemu divit, jedná se o nejslavnější mistry barokního umění. V jejich šlépějích se můžete vydat ve čtvrtek 28. května od 17 hodin v Květné zahradě. Právě na tento den pro vás NCZK nachystalo další z řady tematických kurzů, tentokrát na téma kresby v plenéru.

 

Ať už tvoříte profesionálně, nebo doma jen tak pro radost, zavítejte na workshop Ve stopách barokních mistrů a rozviňte svůj (zatím) netušený talent přímo v kulisách barokní památky UNESCO. Pod taktovkou zkušené umělkyně si v praxi vyzkoušíte sestavit malířský stojan, vybrat nejvhodnější místo pro tvorbu i správný úhel pohledu. Na papír pak přenesete princip perspektivy, jedno z východisek, na kterém funguje Květná zahrada; techniku vizování, stínování i kresbu přírodním uhlem. Na spolupráci s vámi se těší lektorka Lenka Psotová, která bude dohlížet na správnou techniku i rozdávat cenné rady.

 

Workshop je vhodný pro méně i více zdatné kreslíře od 14 let. Pokud uvažujete o své účasti, dejte nám prosím vědět na info@nczk.cz nebo zavolejte/napište na 778 531 417.

 

Vstupné: 45 Kč (zahrnuje vstup do zahrady a veškeré pomůcky)

 

2015-05-22