NCZK navázalo spolupráci s Osobní asistencí Kroměříž

Skupina skládající se z návštěvníků s pohybovými obtížemi, nevidomých, slabozrakých a dalších osob, které patří mezi klienty Osobní asistence Kroměříž, navštívila v rámci trochu jiného příměstského táboru s názvem „Prázdniny na kolečkách“ Květnou zahradu. Pracovníci Metodického centra pro ni připravili program na míru. Návštěvníci tak měli možnost poznat Květnou zahradu skrze dotyk, poutavé vyprávění, obdivování a vnímání zahrad prostřednictvím vůně či chutě.

 

Pan Roman (41 let): „Velmi mě zajímá historie, jsem rád, že jsem to mohl všechno slyšet.“

 

Petr (6 let): „Všechno bylo „suprovité“. Nejlepší byla ta Květná. Ta byla nejúžasnější ze všeho
a moc se mi nechtělo domů. V Květné jsem  si vyzkoušel
všechno, byl to můj nejlepší den!“

 

Další skupinu tvořily maminky s dětmi z Azylového domu, kterých se ujaly lektorky Metodického centra a umožnily tak malým návštěvníkům poznat Květnou zahradu skrze hry, vyprávění a interaktivní zážitky. Byla pro ně připravena hra v kuželky, kouzlení s perspektivou a symetrií, bloudění v bludišti a tvorba plánku Květné zahrady.

 

Paní Věra (matka 2 dětí): „Super, super, super, nádhera, konečně vím, kde  teď vlastně žiju.
Znám jen cestu z „azyláku“ do města a zpátky. Program byl perfektní, děcka dostaly meloun
a ty moje zlobidla jsem dnes nepoznávala, jak byly hodné, bylo to tím programem,
jak se jim všichni věnovali. Dnes usnu dřív než oni, padnu a budu mrtvá únavou.“

 

Na konci prohlídky byl pro všechny zúčastněné připravený meloun. Všichni tak měli možnost se u Králičího kopce osvěžit a děti dokonce soutěžily, kdo ho sní nejdříve.

Renata (koordinátorka projektu): „Vypadá to jako obyčejná věc, jet o prázdninách někam na výlet, ale naši klienti se třeba celý rok nedostanou z domu, buď ze zdravotních, nebo z finančních důvodů. Takže to považuji za takový malý zázrak, že se nám podařilo prožít den se spoustou zážitků.“

 

2016-07-28