Moderní výsadba cibulovin

V říjnu se uskutečnil seminář o sázení cibulovin. Součástí byla ukázka, jak pracuje specializovaný sázecí stroj na veřejných prostranstvích a v Květné zahradě.

S touto výsadbou vypomohla holandská firma Flower Your Place, která prodává různé kombinace kvetoucích cibulovin pro použití do travnatých ploch, veřejných parků, zahrad a ostatních veřejných míst. Jejich kvetoucí cibuloviny poskytují různé druhové složení a umožňují tak vytvářet oživení parků, zahrad, květinových záhonů, kruhových objezdů. Dochází tak ke zlepšení estetické kvality městského života.

Specializovaný sázecí stroj prostřednictvím radlice podebere a odchlípne trávník. V tuto chvíli vypadne cibulka z přívěsu přímo do uvolněného prostoru pod travinou. Vzhledem ke tvaru cibulky je vždy zaručeno, že bude správně umístěna pod trávník. Následně dochází pomocí kol stroje k přilehnutí nadzvednuté traviny, jak je možné vidět na obrázku. Výsadba je tak rychle, jednoduše a pečlivě hotova. Jak sázení přesně probíhá, je možné vidět ve videu.

Kvetoucí cibuloviny vytváří nejen příjemné prostředí, ale rovněž přispívají k biologické rozmanitosti. A jak se výsadba doopravdy povedla, se dozvíme na jaro. 

2015-11-20