Květnové akce v kroměřížské Květné zahradě

V měsíci květnu se uskuteční tradiční přednáškové cykly, tvořivá dílna a komentované prohlídky Květné zahrady budou probíhat pravidelně každý den.


o TRADIČNÍ PŘEDNÁŠKOVÉ ČTVRTKY

přednáška | ZÁMEČTÍ ZAHRADNÍCI A JEJICH MECENÁŠI V 19. STOLETÍ z cyklu Zahradní kultura v souvislostech čtvrtek 4. května 2017 v 17 hodin | přednáškový sál ve vstupní budově Květné zahrady v Kroměříži
přednášející:
Jaromír Tlustý

Přednáška naváže na podzimní přednášku a představí významné zámecké zahradníky, jejichž životní a profesní osudy byly již zapomenuty, ale jejich díla můžeme obdivovat dodnes. Čestné místo mezi zahradníky 19. století zaujímají právě čeští zahradníci. Za svého života patřili mezi nejvýznamnější evropské odborníky, a to především díky úspěchům při realizaci zámeckých zahrad a parků, či pěstění tehdy významných, často i teprve nově objevených druhů rostlin. Mezi nimi najdeme řadu tvůrců významných českých a moravských zahrad. Svých znalostí mohli docílit na základě podpory šlechtických mecenášů.
vstupné: 30 Kč

Informace o akci můžete sledovat i na FB metodického centra.

 

přednáška | KRAJINA A LIDOVÁ ARCHITEKTURA NA VALAŠSKU z cyklu Památky i nepamátky Zlínského kraje | čtvrtek 18. května 2017 v 17 hodin | přednáškový sál ve vstupní budově Květné zahrady v Kroměříži

přednášející: Ing. arch. Jaroslav Novosad, specialista na technické památky a lidovou architekturu, NPÚ, ÚOP v Kroměříži
Přednášku přímo v terénu doplní v sobotu 27. května jarní komentovaná vycházka. Bližší informace najdete na webu kroměřížského Národního památkového ústavu.
vstup zdarma
Informace o akci můžete sledovat i na FB pracoviště.


o TVOŘIVÁ DÍLNA

workshop | JARO S VOSKOVOU BATIKOU | středa 17. května 2017 v 17 hodin
Přijďte si vyzkoušet metodu voskované batiky. Popusťte uzdu fantazii a vytvořte bájné květy za pomoci zajímavé techniky. Ozdobíte si plátěný sáček nebo tašku.
Kapacita je omezena, je nutné se předem přihlásit na info@nczk.cz nebo na +420 778 531 417.
vstupné: 80 Kč (zahrnuje veškerý materiál a pomůcky)
Informace o akci můžete sledovat i na FB metodického centra.


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADY

PRAVIDELNÉ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADY | každý den vždy v 11 a ve 14 hodin
Vydejte se na procházku minulostí.
Během komentované prohlídky vám představíme nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené souvislosti. Součástí zahrady je i Holandská zahrada, ve které právě na jaře rozkvétá několik tisíc různobarevných cibulovin. Nenechte si ujít tento jedinečný pohled!
vstupné: 120 Kč | snížené 80 Kč (včetně vstupného do Květné zahrady)

2017-04-27