Květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa

Nejenom slovy můžete vyjádřit Vaše myšlenky a pocity, darujte květinu na Mezinárodní den žen. My Vám pomůžeme symbolice květin porozumět.

Dříve neměli milenci tolik možností se volně scházet jako dnes. Společenská pravidla jim to nedovolovala. Proto vkládali svoje přání, stížností nebo prosby do kytice. Květiny byly zašifrovaným vzkazem, prostřednictvím kterého mohli lidé říct cokoliv.

Každá květin, její zaříznutí a naaranžování mělo svůj význam. Roli hrály i zdánlivé maličkosti jako jsou-li květy sklopené nebo vzpřímené. Některé symboly byly tak precizní, že kupříkladu pozvání na schůzku zvadlými růžemi znamenalo hodinovou schůzku, zatímco kytice otočníku s omamnou vanilkovou vůní již dvě hodiny. Všechno mělo přesný význam. Kdo ovládal řeč květin, mohl výmluvně přesvědčit svou milovanou a to zcela beze slov.

Dnes tuto řeč již často nevyužíváme, protože ji opravdu málokdo zná. I když druh květiny a její barva může říct mnohem více, než bychom dokázali pouhými slovy.

Co vlastně znamenají květiny, které je možné si zakoupit ve Velkém skleníku Květné zahrady? Odpověď by se Vám mohla hodit nejenom jako pěkný a výmluvný dárek, ale také proto, aby se Vám nestalo faux pas, pokud někoho obdarujete nevhodnou květinou.

Kamélie japonská - Nikdy se nevzdám lásky k tobě!

Prvosenka – Vyjadřuje rané mládí, věčnou lásku nevyjádřitelnou slovy a skromnost.

Narcis – Květina je symbolem zaslepené sebestřednosti podle řecké báje o mladém Narcisovi, který se zamiloval do svého vlastního odrazu na vodní hladině a nakonec se proměnil v květinu.

Hyacint – Miluji tě. Mé srdce náleží jen tobě.

Japonská okrasná třešeň - Jeden z nejoblíbenějších symbolů štěstí v japonské tradici.

Darujte výjimečnou květinu výjimečné ženě!