Konference | Focal Point: Upcycling Cultural Heritage

přijměte pozvání na chystanou konferenci Focal Point: Upcycling Cultural Heritage

 

datum: 8. listopadu 2018od 9:30
místo: Divadlo Archa, Na Poříčí 1047/26 Praha 1

pořádá: Kancelář Kreativní Evropa – Kultura

 

Proč a pro koho pečujeme o kulturní dědictví? Co mohou paměťové instituce nabídnout společnosti? Jaký je vztah kulturního dědictví a současného umění?

<https://www.kreativnievropa.cz/prace-s-publikem/focal-point-upcycling-cultural-heritage/>

 

Kulturní dědictví spoluvytváří naši identitu, a promítá se tak do našeho každodenního života. Jestliže chceme prožít plnohodnotnou a smysluplnou budoucnost, je důležité mít stále na paměti, že historie byla kdysi současností a že naše současnost se každým okamžikem stává minulostí. Dnešní přelomová doba přináší naléhavé otázky, jak s kulturním odkazem nakládat. Nelze jej pouze uchovávat a nekriticky k němu vzhlížet, odkaz musí žít.

 

O současných trendech v oblasti práce s kulturním dědictvím a jeho publikem budeme diskutovat s řadou zahraničních i tuzemských hostů. Naše pozvání přijali například kurátorka Centre for Contemporary Arts Glasgow Viviana Checchia (UK), ředitel Diecézního archivu Sankt Pölten Thomas Aigner (AT) nebo odborník na megatrendy Tristan Horx Strathern (AT).

 

V panelu zaměřeném na reflexi kulturního dědictví v umělecké tvorbě zasednou například šperkařka a laureátka ocenění Designér roku roku 2017 Nastassia Aleinikava, umělkyně a držitelka ocenění Architekt roku 2017 Kateřina Šedá nebo neokonceptuální umělec Tomáš Džadoň.

 

Konference je organizována u příležitosti Evropského roku kulturního dědictví 2018.

 

Stránku konference najdete na webu Kreativní Evropy, kde probíhá také registrace:https://www.kreativnievropa.cz/prace-s-publikem/focal-point-upcycling-cultural-heritage/.

 

Registrovat se lze také přímo zde <http://bit.ly/FocalPointConference>
Vstupenky zakoupit zde <http://bit.ly/FocalPointConference>

 

Konference navazuje akce Střed zájmu: PUBLIKUM<https://www.kreativnievropa.cz/prace-s-publikem/stred-zajmu-publikum-kulturniho-dedictvi/>, v rámci níž se představí dvanáct zajímavých příkladů práce s publikem, tentokrát z oblasti kulturního dědictví.

 

POZOR, stále hledáme inspirativní projekty! Více o výzvě najdete zde<https://www.kreativnievropa.cz/prace-s-publikem/stred-zajmu-publikum-kulturniho-dedictvi/>.

 

Akci najdete také na Facebooku Kanceláře Kreativní Evropa<https://www.facebook.com/events/345631909343424/>.

 

Máte-li možnost dále šířit pozvánku na konferenci, budeme rádi za sdílení.

V případě jakýchkoli dotazů se na mě neváhejte obrátit.

S přátelským pozdravem

 

Mgr. Tomáš Řepa

Referát pro kulturní dědictví a zahraniční vztahy

Přidal/a: kv|18-10-18