Konec nudných dárků. Darujte strom.

Přemýšlíte nad vhodným dárkem, který by potěšil, vydržel, byl praktický, užitečný, zároveň krásný, velký za málo peněz a hlavně aby se na něj jen doma neprášilo a nezabíral zbytečně místo na poličce? Přesně takový tip pro Vás máme.

Tento netradiční dárek dotyčnou osobu potěší, překvapí a zároveň uděláte dobrý skutek. Darujte strom do Podzámecké zahrady.

Od roku 2011 bylo vysazeno přes 30 stromů. Letošní rok se jednalo o více než 10, které se rozhodla veřejnost darovat. Strom do Podzámecké zahrady je možné věnovat formou darovací smlouvy, kdy kupující hradí pouze cenu stromu a nezbytný materiál.

Na základě seznamu dřevin, který obsahuje nejvíce potřebné dřeviny v Podzámecké zahradě, si můžete vybrat ten svůj. V případě, že byste jej v doporučeném seznamu nenašli, nepředstavuje to žádnou překážku. Jsme otevřeni Vašim přáním. I pan doktor Wiedermann měl specifickou žádost. Chtěl do Podzámecké zahrady vysadit sekvojovec obrovský, který se již od jara 2014 nachází u Amerického domku. Bývalý primář věnoval tento mamutí strom dětem z kroměřížské porodnice.

výsadbě stromů dochází na jaře a na podzim. Kdybyste měli zájem, můžete si strom zasadit i pomocí vlastních sil. Ovšem většinou se tato práce nechává na profesionálních zahradnících z kroměřížských zahrad.

Kolem stromu jsou dány kůly jako opora. Na příčku je následně přibita cedulka, na které se nachází informace o dřevině samotné a věnování. Na několik z nich se můžete podívat na fotografiích níže. Mohou Vám být inspirací - komu takový dárek dát anebo k jaké příležitosti se hodí.

Veškeré další informace Vám podá vrchní zahradník Pavel Bleša

2015-12-08