Kamera, klapka, akce! Zažijte se svými studenty trochu jinou návštěvu Květné zahrady

Květná zahrada patří mezi nejnavštěvovanější památky Zlínského kraje a jako taková nabízí jedinečný prostor pro výuku mimo třídu. Od roku 2014 tady proto sídlí Metodické centrum zahradní kultury, které pro školy připravuje pestrou paletu aktivit šitých zahradě na míru. Jednou z nich je i program Mediální proměny, ve kterém se studenti mění ve filmové tvůrce a pomocí moderní techniky točí vlastní krátké filmy.

Během 90 minut jim lektoři postupně představí techniku klasické filmové animace, základy animovaného pohybu, tvorbu scénáře i potřebné vybavení. S nabytými vědomostmi potom studenti vyrazí do terénu a v malých filmových štábech si vyzkouší pár jednouchých, ale efektivních triků.

Při tvorbě snímků navíc maximálně zužitkují prostor, ve kterém „vyučování“ probíhá. Program je totiž koncipován tak, aby se prostřednictvím zvolených činností zdokonalili nejen v práci s audiovizuální technikou, ale především se seznámili s prostředím zahrady, jejími rostlinami, historií i principy, na kterých byla zbudována. Ačkoliv by se tedy mohlo zdát, že prací s technologiemi si studenti procvičí pouze znalosti z ICT, opak je pravdou. Na řadu přijde i historie, dějiny umění, biologie, antická mytologie nebo matematika.

Jste-li zvědaví, jaké snímky v průběhu programu vznikají, pusťte si ukázku z filmu Motýl, natočeného studentkami prvního ročníku SZŠ Zlín. Stáhnout si ji můžete zde.

 

2015-08-13