Japonské jaro

Japonský klub Olomouc pořádá kulturní festival určený všem, kteří mají chuť dozvídat se a objevovat. Letošní dvanáctý ročník Vás přinese do země, která svou jedinečnou kulturou již více než století inspiruje a udivuje Evropany, určuje trendy po celém světě a nezřídka také šokuje.

V rámci výstavy kamélií s názvem Kamélie v čajové zahradě jste měli možnost v sobotu 5. 3 se zapojit do tvořivé dílny pod vedením Japonského klubu Olomouc. V japonské zahradě, ve kterou se Velký skleník Květné zahrady proměnil, jste si vyzkoušeli tradiční japonskou karetní hru Hanafuda a skládali origami. Naučili jste se základní tahy japonské kaligrafie a některým z Vás lektoři napsali i jméno v japonštině na rýžový papír. Pokud byste se chtěli dozvědět o japonské kultuře ještě více, zavítejte na Japonské jaro do Olomouce, které se koná 14. – 24. 3. 2016.

Nechte se překvapit, šokovat či inspirovat a přijďte se podívat na některou z akcí Japonského jara 2016. Čekají Vás příjemné odlehčení i odborné přednášky, workshopy, studentské divadlo, malé divadlo kjógenu, literární večer a bojová umění, které Vás přenesou na druhou stranu planety.

2016-03-07