Fotografická soutěž na téma Pražské stromy

Byl zahájen 3. ročník fotografické soutěže na téma Pražské stromy. Soutěžící mohou posílat fotografie, jejichž hlavním námětem jsou stromy rostoucí na území Prahy. Příspěvky je možné zasílat do konce srpna 2016. Nejlepší snímky vybere odborná porota a na slavnostním vyhlášení se soutěžící mohou těšit na mnoho hodnotných cen.

Cílem soutěže je objevit stromy, které si zaslouží naši pozornost. „Důležité je jak estetické hledisko, tak i spojení stromu s historií a místem na kterém roste, říká autor webu Pražské stromy Aleš Rudl.

Fotografie je potřebné posílat v digitální podobě e-mailem nebo jinou elektronickou formou v dostatečné kvalitě a vždy uvést přesné místo, kde strom roste. Vítané je též připojení dalších informací ke stromu či okolnostem, jak snímek vznikl. Sběrná adresa pro zasílání snímků je prazskestromy@seznam.cz. Každý soutěžící může poslat max. 5 fotografií.

Slavnostní vyhlášení s promítáním fotografií proběhne na konci září. Pro autory nejlepších snímků je připraveno mnoho odměn, které poskytli partneři soutěže.

Znáte zajímavý strom? Zapojte se!

Více informací o soutěži můžete nalézt na webu  www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných a významných stromech Prahy. Soutěž probíhá v rámci projektu spolufinancovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

2016-06-02