Festa di Sua Maestà Caesarea Leopoldo - Koncert

2. září 2017

Ve třech aktech zažijí diváci slavnostní večer jako na dvoře Leopolda I. Barokní tanec, vstupy commedie del’arte a hudba interpretovaná renomovaným souborem staré hudby Plaisirs de Musique – to vše tvoří unikátní představení, které dovolí nahlédnout do několika zásadních okamžiků Leopoldova života.

V jednom večeru propuknou velkolepé svatební oslavy Leopolda I. se španělskou infantkou Markétou Terezou, vystřídané obdobím pokojné vlády, která však nebyla prosta rozmarů i dramatické obléhání Vídně osmanskými vojsky roku 1683. Jako každá významná barokní slavnost se i tato neobejde bez okázalého barokní ohňostroje, který udělá závěrečnou tečku za sobotním večerem.


Jedinečným zážitkem bude premiérové provedení několika skladeb Leopolda I. a Johanna Heinricha Schmelzera dochovaným v kroměřížském hudebním archivu. 


Přijďte a prožijte večer jako na vídeňském císařském dvoře. 


Plaisirs de Musique


Tento soubor se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období. Členy jsou přední evropští profesionální hudebníci hrající na dobové nástroje, ale i zpěváci, herci a tanečníci. Projekty souboru Plaisirs de Musique jsou realizovány pod uměleckým vedením Jana Čižmáře ve spolupráci s odborníky z oblasti historického tance a divadla.

Programová nabídka zahrnuje široké spektrum sahající od komorních projektů až po orchestrální obsazení. Inspiraci soubor nachází především v nových objevech z hudebních archivů a usiluje o atraktivní spojení staré hudby s jinými druhy umění.


Hudebně-dramatické představení se uskuteční v rámci festivalu Hortus Magicus 2017.

 

Vložil/a: kv | 2017-08-10