Do prezentace zahrad se zapojili studující ze Střední pedagogické školy v Kroměříži

Hloučky zvídavých dětí a mezi nimi desítka „zahradníků“ ze SPgŠ Kroměříž pochodovaly minulý týden v pravidelných časech Podzámeckou zahradou. Od pondělka 25. května tam pod taktovkou NCZK probíhal speciální program těžící ze spolupráce s místní pedagogickou školou. V něm se budoucí učitelé snažili nejmenším přiblížit zahradu doslova skrze všechny smysly.

 

Program z dílny NCZK s názvem Zahrada je hra byl určen všem dětem z mateřských škol. Ty společně se svými průvodci pozorovaly krásy zahrady, čichaly k bylinkám a ochutnávaly je, hmatem poznávaly přírodniny nebo poslouchaly zvuky přírody. „Celkem děti čekalo šest zastavení, na kterých se hravou formou dozvídaly, jaký je rozdíl mezi zahradou, kterou třeba mají doma, a zahradou zámeckou, co rostlinky potřebují k životu i jak se o ně starat. Aby si to vyzkoušeli v praxi, každý malý účastník si odnesl drobnou pozornost – vlastnoručně zasazenou rostlinku v  květináči. Do všech těchto aktivit jsme zapojili i studující z pedagogické školy,“ uvedl lektor NCZK Petr Hudec, který studentům zároveň poskytoval zpětnou vazbu.

 

Spolupráce NCZK a studujících, kteří se v Kroměříži připravují na profesi učitele, fungovala letos už potřetí. Studenti si při ní vyzkoušeli jak své pedagogické dovednosti, tak schopnost prezentovat před dětmi. Těch se navzdory chladnému počasí v Podzámecké zahradě vystřídalo přes 320. 

 

2015-06-04