Děti pomáhaly zachránit Narcise

V neděli 19. dubna bylo v Květné zahradě pěkně živo. V rámci programu, který se odehrával v kulisách obnovené Holandské zahrady, se děti i dospělí pokoušeli pomoci jednomu nešťastně zamilovanému mladíkovi, a dopátrat se tak odpovědi na otázku, jak se zrodil žlutý jarní kvítek.

 

Nejen zábavu, ale také poučení v sobě skrývalo hravé odpoledne Kde se vzal na světě narcis?, které pro rodiny s dětmi připravilo NCZK. Záchranné mise napříč rozkvetlými záhony se zúčastnilo několik desítek dětí. Ty se nejdříve seznámily s antickým mýtem o Narcisovi, chlapci, kterého pohltila vodní hladina, v níž se neustále shlížel a kochal vlastní krásou. Aby však příběh neskončil tak tragicky, vydaly se mu děti na pomoc. Formou hry si uvědomily, jak je důležité nebýt sobecký a nemít rád jen sám sebe. Z pyšného mladíka se tak díky nim mohl stát půvabný kvítek.

 

V duchu jarní květeny se nesla i doprovodná výtvarná dílnička. Každý, kdo se z mladíkova příběhu poučil, si mohl vyrobit vlastní narcisek a za odměnu si ho odnést domů. Mimo papírových kytiček děti čekaly i tisíce těch opravdových. Holandská zahrada se momentálně nachází na vrcholu první vlny kvetení. Kromě tisíců narcisů jsou tu k vidění i ladoňky, hyacinty nebo řebčíky.

 

Víkendová odpoledne pro rodiny s dětmi tvoří jeden z pilířů, na kterém stojí programová nabídka NCZK určená široké veřejnosti. Kromě proběhnuvšího nedělního odpoledne se 23. května můžete těšit na Zahradní hernu v Podzámecké zahradě, na druhý červnový víkend pak chystáme program Hrajeme si v Libosadu.