Červnový program v Květné zahradě

V měsíci červnu se uskuteční Víkend otevřených zahrad, tradiční přednáškové cykly, tvořivá dílna a komentované prohlídky Květné zahrady budou probíhat pravidelně každý den. 


o TRADIČNÍ PŘEDNÁŠKOVÉ ČTVRTKY

přednáška | OKRASNÝ STATEK A JEHO VÝVOJ V EVROPSKÝCH SOUVISLOSTECH z cyklu Zahradní kultura v souvislostech čtvrtek 1. června 2017 v 17 hodin | přednáškový sál ve vstupní budově Květné zahrady v Kroměříži
přednášející: Mgr. Ondřej Zatloukal z Muzea umění Olomouc

Myšlenka tzv. okrasného statku je stará jako lidstvo samo. V průběhu novověku se však stala ústředním tématem pokusu člověka propojit funkční strukturu hospodaření s novým životním stylem, a především novým životním pocitem.
vstupné: 30 Kč
Informace o akci můžete sledovat i na
FB metodického centra.

 

přednáška | UMĚNÍ VE VEŘEJNÉM PROSTORU MĚSTA ZLÍNA V PROMĚNÁCH ČASU z cyklu Památky i nepamátky Zlínského kraje | čtvrtek 8. června 2017 v 17 hodin | přednáškový sál ve vstupní budově Květné zahrady v Kroměříži

přednášející: Mgr. Vít Jakubíček, kurátor sochařství a designu v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně
Přednáška seznámí posluchače zejména s turbulentním vývojem veřejného umění ve 20. století, představí "město v zahradách" bez soch, proměny v dobách, kdy Zlín byl Gottwaldovem a období po roce 1989, ve kterém se zrodila řada aktivit, po nichž dosud zůstala v městském interiéru řada pozoruhodných uměleckých instalací.
vstup zdarma
Informace o akci můžete sledovat i na FB pracoviště.

o TVOŘIVÁ DÍLNA

workshop | MOZAIKA | středa 7. června 2017 v 17 hodin
Dopřejte svým květinám něco zvláštního, přijďte jim vyrobit mozaikový květináč.
Kapacita je omezena, je nutné se předem přihlásit na info@nczk.cz nebo na +420 778 531 417.
vstupné: 80 Kč (zahrnuje veškerý materiál a pomůcky)
Informace o akci můžete sledovat i na FB metodického centra.

o VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

Ve dnech 10. a 11. června se Květná a Podzámecká zahrada zapojí do celorepublikového projektu Víkend otevřených zahrad, jehož součástí je speciální doprovodný program. Cílem projektu je přiblížit lidem památky zahradního umění s jejich příběhy a tajemstvími a přinést lidem zážitek z poznání. Program letošního ročníku bude zaměřen na zdravý životní styl, Květná zahrada se zčásti promění ve speciální zahradní ordinace díky lékařům z kroměřížské nemocnice.
PODROBNÝ PROGRAM
Aktuální informace najdete na Facebooku události.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADY

PRAVIDELNÉ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KVĚTNÉ ZAHRADY | každý den vždy v 11 a ve 14 hodin
Vydejte se na procházku minulostí.
Během komentované prohlídky vám představíme nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené souvislosti. Nenechte si ujít návštěvu unikátní barokní zahrady!
vstupné: 120 Kč | snížené 80 Kč (včetně vstupného do Květné zahrady)

2017-05-27