Akce pro odborníky v měsíci červnu

V měsíci červnu můžete navštívit zajímavé akce týkající se zahradní kultury, které se konají po celé České republice a také v zahraničí.

 

SPOLEČENSKÝ VEČER NĚMECKÝCH A ČESKÝCH KRAJINÁŘSKÝCH ARCHITEKTŮ | 10. června, 19.00 – 21:30 | prostory Konírny Trojského zámku, Praha 7
Dovolujeme si Vás pozvat na společenský večer německých a českých krajinářských architektů, konaný při příležitosti návštěvy německých krajinářských architektů Bund Deutscher Landschaftsarchitekten (BDLA) Planerforum v Praze.
Více informací na emailu kancelar@szkt.cz

 

XVII. WORKSHOP K IMPLEMENTACI EVROPSKÉ ÚMLUVY O KRAJINĚ | 9. – 10. června (studijní exkurze 8. června) | Budapest (Vigadó - koncertní hala, Vigadó tér 2, 1051), Maďarsko
Již po čtvrté bude udělována Cena krajiny Rady Evropy, která oceňuje politiku nebo opatření, které se ukázaly být trvale účinnými a mohou tak sloužit jako příklad pro jiné územní orgány v Evropě. Cena je udělována každé dva roky a podporuje územní rozměr lidských práv a demokracii, která zlepšuje krajinné prvky prostředí lidí.
Více informací zde
Pro jakékoliv další dotazy, se obraťte na paní Susan Moller (administrativní pracovnice, Evropské úmluvy o krajině, tel.: +33 3 90 21 41 16, E-mail: susan.moller@coe.int)

 

ZA VODOU A ZELENOU INFRASTRUKTUROU | odborná exkurze se špičkovými průvodci na místě ve spolupráci s BDLA | 20. – 24. června |Německo
Program bude zaměřen na hospodaření s dešťovou vodou, protipovodňová opatření, implementaci Zelené infrastruktury, adaptaci na změnu klimatu, revitalizaci průmyslových oblastí, úpravy parků a krajiny.  Aktuálně je program s konečnou platností připraven pro zhruba polovinu exkurze, druhá polovina je díky nesmírně široké nabídce ještě v jednání. Na všech místech nás budou provázet krajinářští architekti, městští plánovači, vědci a další specialisté.
Více informací a celý program najdete zde.

 

ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA PRVNÍ POLOVINY 20. STOLETÍ II. | 28. června | Vila Čerych, Česká Skalice
Národní zemědělské muzeum, s.p.o. a Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vás zvou na workshop pořádaný v rámci projektu NAKI „Zahradně – architektonická tvorba v kontextu realizace cílů národního obrození během 1. Československé republiky“.
Celý program je ke stažení ve formátu pdf zde.

 

2016-06-01