Akce na duben

Přemýšlíte, jak si ukrátit prodlužující se dny? Přijďte za námi do NCZK. Z nabídky našich dubnových aktivit si dozajista vyberou malí i velcí. Pokud patříte mezi milovníky jarních cibulovin, poznamenejte si v kalendáři čtvrtek 2. dubna, od 17 hodin se ve vstupním objektu Květné zahrady koná přednáška Tulipán – vzácný klenot jara. V duchu jarní květeny se ponese také další z hravých odpolední pro rodiny s dětmi Kde se vzal na světě narcis? Na program v rozkvetlé Holandské zahradě se můžete těšit 19. dubna. Pozor, půjde o život! Zvykli jste si už na naše tvořivé dílničky? Výborně, v další z nich se můžete inspirovat koncem měsíce. Po celý duben pro vás navíc připravujeme komentované prohlídky Květné zahrady, v tomto měsíci s akcentem na více než 20 tisíc rozkvétajících cibulovin, novinkou jsou komentované prohlídky Podzámky. Zavítat na ně můžete každou neděli od 14 hodin.

 

Komentované prohlídky Holandské zahrady

Kdy: zahradu můžete navštívit každý den od 8 do 17 hodin, komentované prohlídky proběhnou

  • v sobotu 11. dubna a v neděli 12. dubna, vždy v 11 hodin a ve 14 hodin
  • v sobotu 18. dubna, v 11 hodin a ve 14 hodin
  • v neděli 19. dubna, v 11 hodin 

Kde: Holandská zahrada Květné zahrady

Vychutnejte si krásu více než 20 tisíc kvetoucích tulipánů, narcisů, řebčíků a dalších cibulovin, které se do zahrady vrátily po více jak 300 letech. Na komentovanou prohlídku Holandské zahrady naváže procházka celou zrekonstruovanou zahradou.  

Mimo tyto termíny je možné prohlídky objednat na info@nczk.cz nebo na 724 808 266 (pouze v pracovní dny, podmínkou je účast min. 5 osob)

Vstupné: 30 Kč, děti do 6 let zdarma

 

Komentované prohlídky Podzámecké zahrady

Kdy: každou neděli od 14 hodin

Kde: Podzámecká zahrada, sraz s průvodkyní na nádvoří zámku

Vydejte se na procházku Podzámkou a objevujte s námi její skrytá tajemství. Víte například, kde se v zahradě nachází giardino secreto? Tušili jste, že Chrámek přátelství se původně nacházel na ostrově a měl připomínat ideje J.J.Rousseaua? Nebo že v zahradě bývalo hned několik vodopádů? Pro další zajímavosti nemusíte chodit daleko, stačí zavítat na komentovanou prohlídku. Sraz s průvodkyní je na nádvoří zámku.

Vstupné: 70 Kč plné, 45 Kč snížené, děti do 6 let zdarma

 

Přednáška Tulipán – vzácný klenot jara

Kdy: čtvrtek 2. dubna, od 17:00

Kde: Přednáškový sál NCZK, vstupní objekt Květné zahrady

Přednáška o všem, co jste možná o tulipánech nevěděli. Představíme vám „krále cibulovin“ ve zcela novém světle a odhalíme tajemství, která jste o nich možná ani netušili. Nebojte se botanický faktů, stěžejní část bude věnována kulturní historii, tradici jejich pěstování i mnoha zajímavostem, které se k této jarní květině váží.

Vstupné: 30 Kč

 

Akce pro rodiny s dětmi Kde se vzal na světě narcis?

Kdy: neděle 19. dubna, od 14:00

Kde: Holandská zahrada Květné zahrady

Pojďme si vyprávět příběh žluté květiny, za jejíž krásu jistě mohou bohové. Na počátku příběhu stála záhadná věštba o osudu malého chlapce. Jak čas plynul, hoch rostl a na proroctví se pomalu zapomnělo. Z chlapce se stal překrásný mladík, do kterého se zakoukal téměř každý, kdo ho spatřil. On však všechny odmítal. Nikdo nebyl hoden jeho lásky! Vše se změnilo v den, kdy spatřil ve vodní hladině bytost tak nádhernou, že se do ní v mžiku zamiloval. Chtěl se jí dotknout, obejmout ji, políbit. Tak dlouho se nakláněl nad hladinu, až… Program v rozkvetlé Holandské zahradě obohatí četné dramatické a výtvarné prvky. A pozor, půjde o život! Koná se za každého počasí.

Vstupné:45 Kč, děti do 6 let zdarma

 

Workshop Jarní inspirace

Kdy: úterý 28. dubna, od 16:30

Kde: Edukační centrum NCZK, Vstupní objekt Květné zahrady

Načerpejte s námi inspiraci pro výzdobu vašeho interiéru. V kurzu vás naučíme základy aranžování, představíme potřebné pomůcky a nářadí, stručně si také popovídáme o péči o řezané květiny. K dispozici vám bude zkušená floristka, která dohlédne na správnou techniku a bude připravena zodpovědět veškeré zvídavé dotazy. Pod jejím vedením si pak z živých květů vytvoříte vlastní květinové aranžmá, které si odnesete domů.

Akce je vhodná pro děti i dospělé, kvůli omezené kapacitě je nutné se na ni přihlásit prostřednictvím emailu info@nczk.cz nebo telefonicky na 778 531 417.

Vstupné: 50 Kč (zahrnuje veškerý materiál)